Kurs Kultury pamięci z pierwszej ręki – online!
Zapraszamy historyków, dziennikarzy i muzealników do podjęcia dialogu o kulturze pamięci oraz do zgłębiania najnowszych metod i podejść w pracy historycznej.
Jak pamiętamy II wojnę światową w Polsce, Rosji, Niemczech, Ukrainie i Białorusi? Czy możliwa jest jedna wspólna (europejska) pamięć?
Prelegenci, w tym przewodnicy, muzealnicy i edukatorzy z ww. krajów, podejmą dyskusję w ramach 5-dniowego kursu online pt. Kultury pamięci z pierwszej ręki.
Zapraszamy historyków, dziennikarzy i muzealników do podjęcia dialogu o kulturze pamięci i wieloperspektywiczności w jej tworzeniu, a także do zgłębiania najnowszych metod i podejść w pracy historycznej wspólnie z kolegami z Niemiec, Polski, Rosji, Białorusi i Ukrainy.
Kurs odbędzie się w dn. 30 listopada – 4 grudnia 2020 na zamkniętej platformie online.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 listopada.
Link do formularza zgłoszeniowego: http://virtualhistory.tilda.ws/
Organizatorzy:
Projekt jest realizowany przez Ośrodek Międzynarodowej Edukacji i Spotkań (Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH, IBB Dortmund) oraz Miejsce Międzynarodowej Edukacji i Spotkań im. Johanna Raua w Mińsku (Internationale Bildungs- und Begegnungsstätte „Johannes Rau“ in Minsk, IBB Minsk) a finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RFN.
Partnerzy:
Fundacja na rzecz Rozwoju Twierdzy Breslau (Białoruś)
International Memorial (Rosja)
NGO Institute of Social Strategies and Initiatives (Ukraina)
Ośrodek KARTA (Polska)
Kontakt:
Pytania można kierować do Dariji Fabijanic z IBB Dortmund: [email protected], Lery Filipyeva z IBB Mińsk: [email protected] lub Agnieszki Kudełka z Ośrodka KARTA: [email protected].
#civilsocietycooperation