Uczyć się z historii — doświadczenia totalitaryzmów XX wieku

Platforma publikacji projektów edukacyjnych poświęconych historii Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka

Przejdź do nawigacji

Dobre Miasto

Projekty

Projekt

Kartka pamięci

autor Alina Ślimak 

Na podstawie biografii i materiałów dotyczących Janiny Haliny Głowackiej z portalu edukacja.wojnaipamiec.pl stworzona została Kartka pamięci Janiny Haliny Głowackiej, robotnicy wywiezionej do pracy przymusowej w okolice Berlina, w głąb Rzeszy.

Projekt

Ludzie ze znakami „P” i „OST”

autor Alina Ślimak 

OPIS REALIZACJI LEKCJI na temat polityki III Rzeszy wobec Polaków i Rosjan, ze szczególnym uwzględnieniem ludności cywilnej, robotników przymusowych, na terenach II RP, jako wprowadzenie do projektu na temat robotników przymusowych w Prusach Wschodnich.

Projekt

Scenariusz zajęć pt. W czym tkwi istota wolności?

autor Dariusz Ślimak, nauczyciel historii, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Głotowie 

Prezentowany tutaj scenariusz lekcji jest inspirowany portalem www.edukacja.wojnaipamiec.pl. Udostępniamy: scenariusz lekcji pt. W czym tkwi istota wolności? autorstwa Dariusza Ślimak prezentację multimedialną na temat wolności pod linkiem: https://view.genial.ly/5fabf2ac325a010d281725cb/interactive-content-wolnosc Scenariusz powstał w ramach implementacji portalu www.edukacja.wojnaipamiec.pl finansowanej przez Fundację Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość [EVZ] z Berlina, która wspierała powstanie portalu.

Powiązane zagadnienia

II wojna światowa Wolność